Facebook Instagram Twitter Youtube   
 slo 
 eng 
 
 

O NAS

 

DONACIJE

 

POSLOVANJE UKCL

 

JAVNE OBJAVE IN NAROČILA

 

MEDIJI IN JAVNOST

 

Monitor UKCL

 

Sporočila za javnost

 

Arhiv

 

Časopis UKCL

 

Celostna grafična podoba

 

O zdravstvenem stanju pacientov

 

OBVESTILA

 

ZAPOSLITEV

 

PODATKI ZA PROSTOVOLJCE

 

NAŠI USPEHI IN DOSEŽKI

 

POHVALE IN PRITOŽBE

 

REKLAMACIJE RAČUNOV

 

POVEZAVE

 

HELIPORT

 

ZEMLJEVID STAVB

 

ZAUPNIK ZA PRIJAVITELJE NEPRAVILNOSTI

 

ZADOVOLJSTVO PACIENTOV

 

KAKOVOST IN VARNOST ZDRAVSTVENE OBRAVNAVE

 
  Premier Golob v UKCL: Naj bodo naši bolniki deležni najboljših metod 29.3.2024

Premier Robert Golob si je ogledal KO za hematologijo UKCL, kjer bodo bolnikom kmalu na voljo nove kopalnice, naši strokovnjaki s kolegi z Inštituta za mikrobiologijo in imunologijo, Kemijskega inštituta in Medicinske fakultete pa so predsedniku vlade predstavili zahtevno, a uspešno pot do CAR-T, naprednega zdravljenja krvnih rakov in drugih bolezni, v Sloveniji.

hemato.jpg

Kot je ob obisku povedal generalni direktor Marko Jug, v UKCL bolniki, ki oskrbo potrebujejo, tudi dobijo. Dodal je, da dosežke, kakršna je uvedba CAR-T, omogočajo ljudje, kot je prof. dr. Samo Zver, predstojnik hematologije, ki brezkompromisno vztrajajo in se nesebično razdajajo za bolnike. “Delamo terapijo prihodnosti, to je celična terapija. Upam, da bo že leta 2025 na voljo vsem,” je dejal.
 
Hematološki oddelek pa je zdaj prvič v zgodovini Slovenije opremljen tudi s prostori, kjer je možno popolnoma aseptično zdravljenje, je nadaljeval Jug. “Naši raziskovalci in znanstveniki v tišini pripravljajo rešitve, ki nam bodo olajšale življenje. O njih se govori premalo,” pa je komentiral Golob in dodal, da je zadovoljen s tem, kar je videl.
 
“Poskrbeti moramo, da bodo naši bolniki deležni najboljših tehnik, najboljših metod,” je poudaril premier. Z dokončno uspešno uvedbo celične terapije CAR-T namreč prebivalcem Slovenije ne bo več treba odhajati na zdravljenje v tujini, temveč bodo napredno zdravljenje lahko prejeli kar v domači državi.
 
O tem, kako dragoceno je, da se lahko zdraviš v poznanem okolju blizu doma, je razmišljal glasbenik Drago Ivanuša, tudi sam bolnik, ki je po izčrpanju vseh ostalih možnosti pri nas odšel na CAR-T zdravljenje v Nemčijo - kot pravi, so bili rezultati terapije dobri, a po izkušnji z bivanjem v bolnišnici v tujini še bolj ceni slovensko zdravstvo.
 
Enota za odnose z javnostmi